rvo
21 اسفند 1401 - 22:39

پویش همراهان سفر ایمن در ۴ نقطه از راه های گلستان اجرا می شود

گرگان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت: طرح پویش همراهان سفر ایمن یکی از مهم ترین طرح های نوروزی است که در ۱۰۰ نقطه کشور از جمله چهار نقطه در گلستان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عادل مصدقی شامگاه یکشنبه در گردهمایی راهداری و پلیس راهور اظهارکرد: هدف از برگزاری این جلسه، برقراری امنیت و ایمن سازی راه ها و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای است که از هر ظرفیتی برای رسیدن به این هدف با برنامه ریزی بهتر و حضور موثرتر استفاده می کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی بر وحدت و همدلی دو مجموعه برای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای، بیان کرد: طرح پویش همراهان سفر ایمن یکی از مهم ترین طرح های نوروزی است که در ۱۰۰ نقطه از مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی کشور و در استان گلستان در چهار مجتمع آستان قدس رضوی بندرگز، باران گرگان، لوه مینودشت و مجتمع توسلی در محور گنبد به اینچه برون با این هدف اجرا می شود.

مصدقی، اجرای برنامه های شاد فرهنگی و هنری و برپایی نماز جماعت و افطاری ساده را با همکاری ستاد اقامه نماز بدلیل تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان از محورهای این طرح برشمرد و گفت: توقف رانندگان و اجرای این فعالیت ها از خستگی و خواب آلودگی در رانندگی جلوگیری می شود.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح سراسری پویش کاهش منفی ۱۰ کیلومتر بر سرعت به عنوان یکی دیگر از طرح های نوروزی برای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای گفت: حضور و استقرار پررنگ گشت های راهداری و ترابری در دو محور پرتردد و پرتصادف گرگان- گلوگاه و محور گنبد- مینودشت به جنگل گلستان طی هماهنگی با شهرستان ها کاهش سرعت و تصادفات در این محورها و همچنین محورهای شمالی و کم تردد استان را به دنبال دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1089286